tel: 780 07 07 00
e-mail: biuro@max-lack.pl
ul. Księżogórska 96, Radzionków (Śląsk)

Lakierowanie proszkowe - Malowanie proszkowe

Podczas malowania proszkowego farba jest nakładana metodą natrysku. Nie stosuje się farb podkładowych, tylko nanosi się farbę proszkową bezpośrednio na malowaną powierzchnię. Proces podawania farby jest wspomagany przez sprężone powietrze (powietrze te jest również wykorzystywane do fluidyzacji proszku).

Proces fluidyzacji proszku – podczas tego procesu sypki materiał przyjmuje właściwości materiałów ciekłych. Zawiesina proszku w powietrzu staje się mieszaniną, która jest łatwa do przesyłania w instalacjach pneumatycznych.


Wnętrze kabiny lakierniczej z elementem ocynkowanym ogniowo przeznaczonym do malowania proszkowegoFluidyzacja farby proszkowej na aplikatorze podczas aplikacji/malowania

Wnętrze kabiny lakierniczej z elementem ocynkowanym ogniowo przeznaczonym do malowania proszkowego
oraz fluidyzacja farby proszkowej na aplikatorze podczas aplikacji/malowania


Proszek, który stosuje się do napylania posiada własności dielektryczne. Oznacza to, że naładowane cząstki farby równomiernie przywierają do powierzchni malowanego elementu. Pomalowany już element przenoszony jest do specjalistycznego pieca. Rozgrzany do około 200 °C piec powoduje, że ziarenka farby proszkowej topią się i łączą blisko siebie. Następnie tężeją i utwardzają się. Proces wypalania w piecu trwa około 20 minut.

Lakierowanie proszkowe powoduje, że pomalowane powierzchnie są gładkie. Nie posiadają zacieków ani zmarszczeń. Pomalowana w ten sposób powierzchnia jest twarda i odporna zarówno na czynniki mechaniczne i chemiczne, jak i czynniki atmosferyczne. Zyskuje także odporność na przegrzanie.


Przenośnik z elementami po wygrzaniu po obróbce chemicznej powierzchni gotowe do lakierowania proszkowegoGotowy element po lakierowaniu proszkowym

Lakierowanie proszkowe w praktyce - na 1 zdjęciu przenośnik z elementami po wygrzaniu po obróbce chemicznej powierzchni
na 2 zdjęciu ten sam element już pomalowany proszkowo


Na usługę malowania proszkowego zapraszamy przede wszystkim Klientów ze Śląska i jego okolic. W tym Klientów z pobliskich miast: Radzionków, Bytom, Tarnowskie Góry, Piekary Śląskie, Chorzów, Zabrze, Gliwice, Czeladź, Katowice, Siemianowice Śląskie, Ruda Śląska, Tychy, Sosnowiec i Świętochłowice.

Stawiamy wyłącznie na markowe materiały z najwyższej półki  Gwarantujemy wyjątkowo krótkie terminy realizacji, odbiór - realizacja - dostawa nawet w 24h Podejmiemy się nawet najbardziej nietypowych wyzwań

Jakość
Stawiamy wyłącznie na markowe materiały z najwyższej półki 

Krótkie terminy
Gwarantujemy wyjątkowo krótkie terminy realizacji, odbiór - realizacja - dostawa nawet w 24h

Elastyczność
Podejmiemy się nawet najbardziej nietypowych wyzwań

Strona główna Oferta Transport Procesy Lakiernia Cennik Kontakt
  - lakierowanie proszkowe        
  - malowanie ogrodzeń i bram        
  - cynkowanie ogniowe        
  - obróbka strumieniowo ścierna        
  - śrutowanie stali        
  - przygotowanie chemiczne        
  - malowanie aluminium